Kinesiotaping w pediatrii

Kinesiotaping może być stosowany jako samodzielna metoda, lub jako uzupełnienie innych metod terapeutycznych.

Polega na aplikacji na skórę specjalnego plastra, dzięki któremu, w zależności od sposobu aplikacji, chcemy osiągnąć zamierzony efekt terapeutyczny.

Skuteczność kinesiotapingu potwierdzona jest licznymi badaniami naukowymi z zakresu terapii skórno- mięśniowo- powięziowych.

Ważne jest to, że nie ma ściśle określonych szablonów pracy, a każda aplikacja musi zostać poprzedzona szczegółowym badaniem i obserwacją Pacjenta. Tylko wtedy możliwe jest odpowiednie dobranie sposobu i miejsca aplikacji.

W przypadku dzieci i niemowląt, szczególnie ważne jest stosowanie plastrów bezpiecznych dla wrażliwej skóry małego człowieka, ponieważ dostępne na rynku plastry różnią się między sobą nie tylko kolorem i stopniem rozciągliwości, ale też rodzajem zastosowanego kleju.

W naszym gabinecie korzystamy z plastrów NittoDenko, firmy K-Aktive, które zawierają bezpieczny, hipoalergiczny i bardzo delikatny klej.

Dla uzyskania najlepszych efektów terapii przy jednoczesnym minimalizowaniu powierzchni poddanej tapingowi, pracujemy wg koncepcji Ether de Ru- idealnie sprawdzającej się u małych Pacjentów.

 

IMG_20170807_214637